Mikrokristaline Alumina bluarje Media

Mikrokristaline Alumina bluarje Media

Përshkrim i shkurtër:

Mikrokristaline Alumina bluarje Media (SXAO Series) Aplikimet: SXAO mikrokristaline aluminit bluarje media janë prodhuar nga aluminit ultrafine dhe materiale të tjera super bardhësi të papërpunuara. Ajo shfaqin bardhësi super dhe efikasitet të lartë rëndë për shkak të fuqisë më të lartë dërrmuese, humbje më të ulët veshin. Cilësitë dhe pronat arritur nivelin më të avancuara ndërkombëtare. Ai është i përshtatshëm për bluarje mineraleve industriale dhe mine.Such si aluminit, kaolinë, GCC, silicë, Zirconium silikat, ari, argjendi, ...


 • Port: Jiangxi
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Mikrokristaline Alumina bluarje Media

  (SXAO Series)

  Applic ations:

  SXAO  mikrokristaline aluminit bluarje mediat janë prodhuar nga aluminit ultrafine dhe materiale të tjera super bardhësi të papërpunuara. Ajo shfaqin bardhësi super dhe efikasitet të lartë rëndë për shkak të fuqisë më të lartë dërrmuese, humbje më të ulët veshin.  The qualities and properties reach the international advanced level. It is suitable for grinding industrial minerals and mine.Such as alumina,Kaolin,GCC,Silica, Zirconium Silicate,Gold,Silver,Nickel,Zinc and lead mine. It’s specifically useful for white color minerals.

  SXAO Prona të paluajtshme:

  lloj

  Densitet (g / cm 3)

  Densiteti (g / cm 3)

  Kimike Përmbajtja (%)

  Shtrydhje forcën (N)

  V-Ngurtësinë (HV10)

  SXAO

  ≥3.65

  ≥2.2

  Al 2O 3≥92

  ≥1100 (Ø2mm)

  ≥1100

  Size:

  B seri: 0.6-5mm (Ultrafine rëndë)

  L Series: 5-100mm (rëndë trashë)

  Kërkesat e lejueshme për të madhësive të ndryshme.

  Features produktit:

  1.Whiteness, humbje Ultra-të ulët veshin

  sipërfaqe 2.Smooth, sferoid mirë.

  Kostoja 3.Excellent, perfomance efektive

  4.High shtypur forcë e cila nuk ka ndonjë pushim nën ndikim me shpejtësi të lartë.

  zGC7A1492


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !