Микрокристална Алумина мелење медиуми

Микрокристална Алумина мелење медиуми

Краток опис:

Микрокристална Алумина мелење медиуми (SXAO серија) Апликации: SXAO микрокристална Алумина мелење медиуми се произведени од Алумина ultrafine и други супер белина суровина. Ја изнесе супер белина и висок мелење ефикасност, бидејќи од највисоките дробење сила, најниска загуба носат. Квалитети и својства постигнат на меѓународната напредно ниво. Таа е погодна за мелење индустриски минерали и mine.Such како глина, каолин, GCC, силициум, циркониум силикат, злато, сребро, ...


 • Порт: Jiangxi
 • детали за производот

  Тагови производ

  Микрокристална Алумина мелење медиуми

  (SXAO серија)

  Applic ations:

  SXAO  микрокристална Алумина мелење медиуми се произведени од Алумина ultrafine и други супер белина суровина. Ја изнесе супер белина и висок мелење ефикасност, бидејќи од највисоките дробење сила, најниска загуба носат.  The qualities and properties reach the international advanced level. It is suitable for grinding industrial minerals and mine.Such as alumina,Kaolin,GCC,Silica, Zirconium Silicate,Gold,Silver,Nickel,Zinc and lead mine. It’s specifically useful for white color minerals.

  SXAO Својства:

  тип

  Густина (g / cm 3)

  Волуменска тежина (g / cm 3)

  Хемискиот состав (%)

  Гмечење сила (N)

  V-цврстина (HV10)

  SXAO

  ≥3.65

  ≥2.2

  Al 2O 3≥92

  ≥1100 (Ø2mm)

  ≥1100

  големина:

  B серија: 0.6-5mm (Ultrafine мелење)

  L серијата: 5-100mm (груб мелење)

  Дозволена барања за различни големини.

  Карактеристики на производот:

  1.Whiteness, ултра-ниска загуба носат

  2.Smooth површина, добра сферност.

  3.Excellent цена, ефективна изведба

  4. Висок скрши силата која нема прекин под големо влијание на брзината.

  zGC7A1492


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !