каолин мушка

каолин мушка

Краток опис:

Kaolin Bead (SXKL) Scope of application: the superfine heavy calcium carbonate, calcined kaolin, such as soft non-metallic mineral powder used in the superfine grinding the most popular a kind of grinding media.The ceramic beads with high cost performance, for a variety of ultrafine grinding enterprise’s first choice, also suitable for water-borne paint ink coating materials, etc. SPECIFICATION  Chemical Composition:  Al2O3>45% ,SiO2>30%  MgO+Other  Real Density:  2.65g/cm3...


 • Порт: Jiangxi
 • детали за производот

  Тагови производ

  каолин мушка

  (SXKL)

  Поле на примена: Тенок тешки калциум карбонат, калциниран каолин, како што се меки неметални минерални прав се користи во Тенок мелење најпопуларните еден вид на мелење медиумите.Наставната керамички зрна со високата цена перформанси, за различни ultrafine мелење претпријатието прв избор, исто така погоден за вода-сноси боја мастило слој материјали, итн

  СПЕЦИФИКАЦИЈА
   Хемиски состав:  Al 2O 3> 45%, SiO 2> 30% MgO + Останати
   Реал густина:  2.65g / cm 3
   Масовно Густина:  1.75g / cm 3
   Цврстина (Мохсова):  7.5
   белина:  > 90
   Апсорпција на вода:  <0.03%
   Достапноста на различни големини:  Од 0.6mm до 12mm
   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !